Location : Zagreb

Post  tomek on 28.02.18 1:54

Danko wrote:Nakon gotovo godinu dana...

Dvoboj za ulazak u 2. ligu makar to tako nije izgledalo na pocetku.
    Poznata je stvar da sporo ulazim u meč i da je igra u prvom setu meni mučenje a pogotovo kad se igra u podne nakok nočne smjene.
    Prvi set je bio jednosmjerna ulica, Ante konstantan, igra bas smireno, ne grijesi a ja se ne mogu sastat s udarcem.
    Tako je bilo do 3:1 za Antu u drugom setu. Tada sam osjetio da sam na optimalnoj radnoj temperaturi, pocelo je skoro sve ulazit a Ante je poceo malo griješiti. Vratim brejk i do 5:5 se držala serva ali Ante tada radi brejk i servira za meč.
    Dolazim do 0*:40, Ante spašava i nakon toga tri puta ima meč loptu, sve spašavam s time da sam na prvoj pogodio lob na crtu. U tajčiju na 6:5 za mene pogađam prvi o jedini as u meču i osvajam drugi set.
    U velikom tajčiju je Ante pokušao biti agresivniji što je rezultiralo s nekoliko gresaka. Nastojao sam biti sto mirniji i skoncentriraniji te sam uspjesno meč priveo kraju.

Velike pohvale Anti na napetom i zaniljivom meču gdje me je na trenutko potpuno nadigrao te sam jedva ostao "živ".
    Ako nista drugo jos jednom sam pokazao da sam jebeni fighter.

avatar
    Danko
    Admin

Post  Danko on 28.02.18 8:11

Čestitke obojici na očito dobroj partiji!

tomek wrote:

po izjavama oba aktera susreta, te primjenjujući pravila teniske igre i GDSI lige u slučajevima kada jedan igrač napusti teren iz bilo kojeg razloga, preostali se poeni dodijeljuju protivniku. Za sve ostale detalje ovog susreta obratite se samim igračima.

Komentar by Tomislav Brkljačić:

želim opisati 2.5h napadačkog tenisa bez kalkulacija.

Prvi set je Marko bio vrlo dominantan, pogotovo u izgradnji poena nakon servisa. Bombardiranje sa servis strane plus žestoka igra na reternu su mu donijeli scenarij gdje sam se ja osjećao zadovoljno sa 2 gema. Fantastično je igrao, malo toga sam mogao napraviti da bude bolje.

Drugi set je bila preslika, ali u kontra smjeru. Počeo sam bolje čitati retern-e, a sa crte smo obojica i dalje bez predumišljaja tražili winnere i realizaciju na mreži.
    Igrao sam jako blizu maksimuma i uspio dobiti set sa dobrim rezultatom.

Kreće nevjerojatni treći set.
    Marko je krenuo prvi, vratio nivo iz prvog seta, počeo raditi čuda sa forhend dijagonalama i ja nisam nisam imao odgovora.
    Rezultat takve top igre je bilo vodstvo od 4:1 u trećem setu za njega.

Tada mi je cilj bio probat dobit još gem, dva pa da rezultat bude blaži. I sam sam bio u čudu kada je došlo do izjednačenja na 4:4.
    I dalje tenis va banque i sa jedne i druge strane.

Zadnji gem i tiebreak su bili nevjerojatnog intenziteta.
    Kod 6:5 u gemovima, Marko servira za meč i ima sigurno 4 meč lopte (možda i 5 više nisam siguran).
    Gem je trajao i trajao, jer sam osigurao tiebreak tek nakon vlastite n-te break lopte.
    Rekao bih da smo obojica izgarali od zdrave sportske želje za natjecanjem.

Ide tiebreak i blaga prednost Marka do 5:3 i tada slijedi još jedan preokret i na drugu meč loptu sam uspio završiti.
    Strašan meč, osobno nisam odigrao još takav u našoj lizi.
    Jedan poen razlike, a obojica smo dijelove meča proveli u "zoni" gdje sve ide.
    Svaka čast sportskom protivniku i prijatelju, igrao je odličan tenis.

Poslije piva, hlađenje i druge teme. Smile

Zaslužilo je da se podijeli, a ekipa (Matešići i drugi) koja je gledala meč je vjerujem uživala.

Ivan Cerinski 7 1 1

Iako smo igrali od 6-8 popodne prvih sat vremena vladali su tropski uvjeti i baš je bilo teško igrati. Skautiranjem protivnika vidio sam da je u posljednje vrijeme zaredao s jako dobrim rezultatima pa sam pretpostavio da će biti težak i neizvjestan meč (što se pokazalo točnim). Prvi set igramo gem za gem do 3-3, a nakon toga se nekako uspijevam odvojiti na 5-3. Ivan u tim trenucima počinje s izuzetnom dobrom igrom-na forhendu je siguran, a na bekendu osvaja poene s kratkim loptama koje ulaze jedna za drugom. U tom dijelu meča nisam znao što i kako igrati. Najbolji dokaz za to jesu moja 2 izlaska na mrežu kod 6-5 (među prvima ikad u singlu), a ove poluneozbiljne pokušaje protivnik je riješio s 2 pasinga i na kraju zasluženo dobio prvi set 7-5. U drugom setu nekako sam se uspio pribrati i počeo s puno boljom igrom, što se nastavilo i u trećem setu. Iako rezultatski ispada da su preostala 2 seta bila u potpunosti na mojoj u stvarnosti je to bila velika borba i puno gemova s izjednačenjima koja su nekako otišla na moju stranu. Ono što bi posebno htio istaknuti su poeni (a bilo ih je mnogo) u kojima bi Ivan napravio po desetak šprinteva i nakon spašenih nemogućih lopti na kraju dobio poen.
    Na kraju, mislim da obojica možemo biti zadovoljni s igrom koju smo prikazali.

Post  bertys30 on 08.10.18 18:15

Nisam nikad pisao komentar susreta al evo praznik , ne igram danas ( a i nakon jucerasnjih preko dva sata fizicki zahtjevne igre , upitno jel bi i mogao Surprised  ) a i mec je bio brutalan  Very Happy

Uglavnom kolega Mario Biskup i ja u jednom suludom mecu punom preokreta koji se kretao otprilike ovako ( moje videnje ) :
    Prvi set nekako je u pocetku sve islo na moju stranu do 5:1 za mene . Nakon toga sljedeca 4 gema nisam se mogao sastat s poenom i Mario je izjednacio na 5:5 bez nekih sansi na mojoj strani , ni blizu set lopte . Ali kako je izjednacio ponovo sve krece na moju stranu i dolazim do prvog seta 7:5 i 3:0 vodstva u drugom .... Igraju se tada dva dosta izjednacena gema koja oba odlaze na stanu Maria , on igra sve sigurnije , moja igra se svakim gemom sve vise raspada i od 3:0 za mene dolazi do 3:6 i 1:1 u setovima .... Odluka je pala da igramo normalan set koji ja nastavljam u tonu drugog seta i Mario lako dolazi do prednosti 3:0  ... ponavlja se isti scenarij iz drugog seta ali u suprotnim ulogama , dva vrlo izjednacena gema sad odlaze na moju stranu , nakon toga sam se pribrao , Mario malo popustio i sa 0:3 dolazimo do 4:3 za mene .... Tada ide klasicno gem za gem 4:4 , 5:4 , 5:5 , 6:5 ... I zadnji gem : moj izlazak na mrezu pogoden volej ( sretno )  Mariov izlazak na mrezu volej u vrh mreze ( nesretno ) , jedna moja linija i 0:40 ... nakon toga je Mario uzeo jedan poen ali i poslao loptu u out nakon toga i kraj 7:5 treci set ...

Do sada smo medusobno natjecateljski igrali 6 setova i rezultat je 3:3 u setovima ( 7:6 , 7:5 , 7:5 za mene i 7:5 , 6:4 , 6:3 za Maria )  to dovoljno govori da svaki put odlucuje jedna ili dvije lopte i sve moze otici na jednu ili drugu stranu , kao i ovaj mec kojeg smo obojica imali u rukama pa prokockali barem jednom ... :-)