Tenis liga Glavno da se igra

Promjena pravila u ligi parova

Share
    vule

Promjena pravila u ligi parova

Post  vule on 07.12.16 9:02

Imam nekakvu ideju da promjenimo sustav natjecanja u ligi parova. Presli bi sa "piramide" u "zmiju". Dakle bila bi jedna 1. liga, jedna 2., jedna 3. itd. Prve dvije lige bi imale po 4 para a ostale po 3. Povratci, odmrzavanja i sl. bi bili moguci od 3. lige na dalje (tako da se liga poveca na 4) osim ako se u prvoj ili drugoj ne stvori neko mjesto sa zamrzavanjem/odustajanjem. Iz prve bi ispadala 2 para, a iz ostalih liga po jedan par.

Trenutno se dogadja da jaki parovi ispadnu u 3. ligu i tu onda nastaje pre velika razlika u kvaliteti. Ovako bi mechevi bili ujednaceniji. Takodjer sad je dosta gadno do nemoguce hendlat zamrzavanja i nove parove jer ne mozemo povecat grupu na vise od 4 pa je odmrzavanje/povratak u biti moguce samo kad neko odustaje.

Skupljam misljenja,komentare i ideje Smile
    gkovacic19

Re: Promjena pravila u ligi parova

Post  gkovacic19 on 08.12.16 11:47

eto vule da dobiješ bar jedan reply- ja se slažem s tim jer će se tako, nadam se, odigravati više mečeva
    također sam da se maksimalno kažnjava ekipa koja ne igra jer je glupo da bude mjeseci u ligi di se jedan meč odigra jer jedan par odluči ne prijavit ligu pa ako odigra dobro ak ne onda ništa
    vule

Post  vule on 08.12.16 14:34

gkovacic19 wrote:eto vule da dobiješ bar jedan reply- ja se slažem s tim jer će se tako, nadam se, odigravati više mečeva
    također sam da se maksimalno kažnjava ekipa koja ne igra jer je glupo da bude mjeseci u ligi di se jedan meč odigra jer jedan par odluči ne prijavit ligu pa ako odigra dobro ak ne onda ništa

Ajd thx. makar jedan zainteresirani Smile
    Glede neigranja... imamo u pravilima da par koji ne odigra ni jedan mech dobiva suspenziju i to cemo striktno primjenjivati.
    Danko
    Admin

Post  Danko on 08.12.16 16:28

Ja bi uveo pravilo da se barem jednom mjesečno mora objaviti neka vijest.
    Barem ono "Čestitamo pobjednicima liga"..
    Ili "Čestitamo parovima koji su uspjeli odigrati barem jedan susret..."
    vule

Post  vule on 08.12.16 18:27

Danko wrote:Ja bi uveo pravilo da se barem jednom mjesečno mora objaviti neka vijest.
    Barem ono "Čestitamo pobjednicima liga"..
    Ili "Čestitamo parovima koji su uspjeli odigrati barem jedan susret..."

svi znaju da sam ja demokrat u dusi i da postujem volju naroda tako da ako igraci to stvarno zele usvojit cemo tvoj prijedlog. ako se javi samo 20 igraca ovdje na forum, racunaj usvojeno Smile
    tomek

Post  tomek on 09.12.16 4:41

vule wrote:Imam nekakvu ideju da promjenimo sustav natjecanja u ligi parova. Presli bi sa "piramide" u "zmiju". Dakle bila bi jedna 1. liga, jedna 2., jedna 3. itd. Prve dvije lige bi imale po 4 para a ostale po 3. Povratci, odmrzavanja i sl. bi bili moguci od 3. lige na dalje (tako da se liga poveca na 4) osim ako se u prvoj ili drugoj ne stvori neko mjesto sa zamrzavanjem/odustajanjem. Iz prve bi ispadala 2 para, a iz ostalih liga po jedan par.

Trenutno se dogadja da jaki parovi ispadnu u 3. ligu i tu onda nastaje pre velika razlika u kvaliteti. Ovako bi mechevi bili ujednaceniji. Takodjer sad je dosta gadno do nemoguce hendlat zamrzavanja i nove parove jer ne mozemo povecat grupu na vise od 4 pa je odmrzavanje/povratak u biti moguce samo kad neko odustaje.

Skupljam misljenja,komentare i ideje Smile

Podržavam!!
    Kipa

Promjena

Post  Kipa on 09.12.16 9:41

Najgluplja Najbolja ideja ikad.

Naravno, podržavam ideju, jednostavno nemamo dovoljno parova da bi ligu granali u širinu kao singl. Ovako dobivamo veću dubinu - smanjujemo mogućnost da se parovi bitno različite razine nađu u istoj ligi (ne da mi se više igrat protiv Buda, Prpića, Kalaca i takvih manijaka).  Smile

Ako neko slučajno ne zna - i liga singlova je bila tako složena dok nije prerasla 50-ak ljudi.

A da malo potaknem forum - jedno pitanje:
    Kako ćemo složit lige od 01.01. po novom sustavu?
    Vidim samo dvije opcije - po rang listi ili po race-u.

Hoćemo neko glasanje?

Ja glasam za race  Very Happy
    Danko
    Admin

Post  Danko on 09.12.16 11:25

Mislim da nije dobra ideja, idemo konkretno

Zmija (4-4-3-3...)
    koji su razlozi za:
    Trenutno se dogadja da jaki parovi ispadnu u 3. ligu i tu onda nastaje pre velika razlika u kvaliteti
    -hmmm, ako su jaki kako su onda ispali u 3? a i mislim da nije tolika drama odradit sezonu u nižoj ligi i zbog toga mijenjati sustav
    Takodjer sad je dosta gadno do nemoguce hendlat zamrzavanja i nove parove jer ne mozemo povecat grupu na vise od 4 pa je odmrzavanje/povratak u biti moguce samo kad neko odustaje
    - pa ovako će biti još teže, kažeš Povratci, odmrzavanja i sl. bi bili moguci od 3. lige na dalje . Šta se dešava kad se par iz 1. lige zamrzne, pa želi vratiti, a već ih je 4 u prvoj?

Po meni, najveći problem su odmrzavanja/zamrzavanja/novi(WC).
    Predlažem ostaviti piramidu, neka svaka liga ima 3 para, a ako se bude potrebe sa odmrzavanjem/WC onda se eventualno svaka liga može proširiti na 4 para, dakle isto kao u singlu u kojem postoji mogućnost sa 5 na 6.
    vule

Post  vule on 09.12.16 12:50

Da, najveći problem su odmrzavanja/zamrzavanja/novi(WC)

U sadasnjem sustavu je nemoguce ikoga dodati ako neko ne odustane. U novom sustavu cemo moci dodati 4-5 nova para od 3. lige na nize a i povratci u 1. i 2. ce biti moguci ako neko odustane. Dakle ovdje je situacija bolja u novom sustavu.

Piramida u kojoj svaka liga ima 3 para je idealan sustav, ali glas naroda je reko da je 2 mecha premalo pa smo stoga povecali na 4 para po ligi za prve dvije lige. Osobno mislim da je to dobar kompromis. Ali ovo apsulutno ovisi o volji igraca i bit ce kako vecina odluci... oni koji igraju samo ligu parova, njima je 2 mecha malo... ljudi koji igraju sve njima je 3 mecha puno...

Glede slaganja po novom sustavu, mislim da bi bilo najbolje po rang listi uz par WC-ova.
    Danko
    Admin

Post  Danko on 09.12.16 13:25

I dalje ne kužim koji je benefit zmije?

Ovo što si naveo je samo odluka koliko će se novih/povratnika moći dodavati u koju ligu...

Osim što će novim jakim parovima biti sporiji napredak i morat će kretat od niže lige, igrat više susreta sa neravnopravnim porotivnicima...
    Kipa

Post  Kipa on 09.12.16 14:05

Danko wrote:I dalje ne kužim koji je benefit zmije?

Ovo što si naveo je samo odluka koliko će se novih/povratnika moći dodavati u koju ligu...

Osim što će novim jakim parovima biti sporiji napredak i morat će kretat od niže lige, igrat više susreta sa neravnopravnim porotivnicima...

Zašto moje postove nitko ne čita?
    Benefit - više razina za više nivoa igrača.
    Što je liga izduženija (što je veća dubina) veća je šansa da igraš sa igračima tj. parovima koji ti odgovaraju razinom igre. S obzirom na količinu parova, piramidom kakvu sad imamo dobivamo maksimalno tri lige - znači tri razine igranja - i to je premalo. Prečesto se dešavaju mečevi sa objektivno prevelikom razlikom u kvaliteti što svima škodi. Zamisli da probaš igrače lige singlova podijeliti u tri kategorije razine igranja - nemoguće.

Jedini negativan efekt zmije (ako se sjećam zato je i ukinuta u ligi singlova) je što novim igračima treba predugo da dođu gore. Ovo s obzirom na trenutnu količinu parova u ligi nije problem, a i može se riješiti wildcardovima.
    Danko
    Admin

Post  Danko on 09.12.16 14:28

Kipa wrote:..Ovo s obzirom na trenutnu količinu parova u ligi nije problem, a i može se
    riješiti wildcardovima.

WC max 1 po ligi i to max u 3 ligu?
    ok, imate bolji pregled koliko često dolaze.

A kaj je ak se netko zamrzne u 1 ili 2, pa se oće vratit?
    Nadat se da će netko zamrznut?

Kipa

Post  Kipa on 09.12.16 15:13

Danko wrote:
    Kipa wrote:..Ovo s obzirom na trenutnu količinu parova u ligi nije problem, a i može se
    riješiti wildcardovima.

Vraćanje je moguće samo u treću ili niže. Potičemo nezamrzavanje :-)
    Jedino ako imaš sreće da se neko zamrzne možeš više ...

WC bi i u singlu trebao biti max 3 liga da se mene pita ...

gkovacic19

Post  gkovacic19 on 09.12.16 17:32

Kipa wrote:
    Danko wrote:
    riješiti wildcardovima.

Vraćanje je moguće samo u treću ili niže. Potičemo nezamrzavanje :-)
    Jedino ako imaš sreće da se neko zamrzne možeš više ...

WC bi i u singlu trebao biti max 3 liga da se mene pita ...

to sam čekao kipa !!!!! Smile
    mislim da već svi znaju moj stav o dijeljenju pozivnica, a pogotovo novim igračima u visoke lige
    ZCrljenica

Post  ZCrljenica on 11.12.16 13:27

Meanwhile in liga parova... napetih mećeva kolko 'očeš Smile

Sponsored content

Post  Sponsored content

Current date/time is 24.10.17 0:34