Tenis liga Glavno da se igra

promjena pravila/kazne

Share
    gkovacic19

promjena pravila/kazne

Post  gkovacic19 on 14.05.17 13:42

ljudi, s obzirom da je došlo do (velike) promjene u ligi vezano uz neigranje i nejavljanje igrača - dobili smo i dosta povratnih info što ljudi misle o tome
    nekome je preoštro, netko kaže "napokon" netkog nije briga i želi samo tenis igrati itd.

evo sad otvaramo topic (kao Odbor - ne ja sam) i molim vas da iskažete svoje mišljenje, kritiku ili pohvalu ovih promjena kako bismo osjetili puls lige i vidjeli što kažete na sve ovo

ono što je jako bitno nama naglasiti je da je ovo "udar" samo na one sa slabom aktivnošću i one koji se ne javljaju odnosno niti ne pokušavaju dogovarati mečeve
    nitko tko igra neće biti kažnjem "tek tolko" jer, vjeruj te nam, nama definitivno nije u interesu slat opomene i suspenzije

mi samo želimo uspostaviti kulturu lige gdje se bolje komunicira (između igrača i sa odborom) jer vjerujemo da iz te početne neaktivnosti izlazi neodigravanje mečeva - što je glavni cilj i moto naše lige

eto ovime potičemo raspravu i nadamo se da će biti konstruktivnih ideja što i kako poboljšati ligu

fak

Re: promjena pravila/kazne

Post  fak on 14.05.17 15:13

Ljudi smo, lijeni smo. Trebamo poticaj. Ovo je dobar motivator.

Sto se mene tice, jako dobra odluka!
    Kiro

Post  Kiro on 14.05.17 16:32

I ja se slažem i podržavam nova pravila. Like
    Frankac

Post  Frankac on 14.05.17 17:20

Tenis Cule vs Lijo
    zrno

Post  zrno on 14.05.17 22:42

Već sam pisao Odboru.
    Što manje intervencija Odbora, to bolje!
    75% odigranih mečeva je dobar postotak.
    Isključivo mrkve, nikako batine jer je ovo DOKOLICA.
    TRAJNE suspenzije pogotovo ne jer NIKAD NE RECI NIKAD!
    Ako se dvoje pokači između sebe, neka lagano to riješe između sebe - nikako preko trećeg.
    Vjerovati ljudima da su se pokušali dogovoriti (zašto bi itko moro pisati razloge zašto nije igrao?) - odrasli smo ljudi i svatko zna zašto je u ligi i zna svoje obaveze itd.
    Mislim da je u samom sustavu već dovoljno ugrađenih mjera za kažnjavanje "neigranja" u natjecateljskom smislu.
    Ponovit ću nešto od ranije. GDSI je platforma - ne čak niti zajednica, a kamoli ne nekakva odgojna ustanova.

Kiro i Fače, ja recimo ne smatram sebe lijenim.
    Dakle, ne podržavam ovu mjeru!
    GDSI!
    vule

Post  vule on 15.05.17 10:30

Slazem se sa Zrnom.
    Kaznama se nece postici nikakav efekt. Slazem se da se osobu suspendira ako ne odigra ni jedan mech bez opravdanja ali to je to, daljnje sankcije nemaju smisla. Ako neko konstantno pre malo igra to ce se odraziti na rankingu i poziciji u ligi.
    A narocito je blesavo ovo pisanje ispricnica na kraju mjeseca za neodigrane susrete... ne volim birokraciju i nemam vremena na bacanje.
    Jurica

Post  Jurica on 15.05.17 17:02

Pozdrav!

Meni su nova pravila OK, treba nekako potaknuti ekipu da se jave i dogovore susrete.

Ovdje smo pretežno svi zbog tenisa a pojedinci koji to ne shvacaju ozbiljno tako se i ponašaju, odnosno ne odgovaraju na mailove/pozive a s novim pravilom mislim da će takva ekipa nestat iz lige.

živeli cheers cheers
    ptichurina

Post  ptichurina on 15.05.17 22:19

Od druga Zrne, po običaju - svaka na mjestu

Nije me bilo dugo, možda i previše, ali imao sam svoje razloge
    Prije, u nizu od nekih pet-šest godina, mislim da sam imao maksimalan broj odigranih mečeva.
    Logično.
    Vremena na pretek
    Danas, kada imam djete, kada sam sa ženom u čudnom modusu radnog vremena, vidim da to baš i neće biti uvijek slučaj. Jebga, nemam babe i dede u Zagrebu da dadailjaju, žena i ja smo, ako nismo na poslu, u maksimalnoj količini vremena uz malog.

Vratio sam se igri, vratio sam se ligi, ali ovdje su zavladala neka druga vremena.

Zar da nakon mjesec dana u ligi dobijem tri fakin maila upozorenja o nekakvim suspenzijama jer sam odigrao jedan meč!? Tenis police!? Da neću možda skenirat ispričnice "odboru"?

Ovo je prije bila neka opuštena ekipa koja nije prijetila "pendrecima", ali očito se sve mijenja...

Ništa, dugo nisam pisao ovdje, pa je i to bio jedan od razloga da se oglasim.

Malo olabavite Greiner and CO...
    Frankac

Post  Frankac on 16.05.17 12:29

ptichurina wrote:Od druga Zrne, po običaju - svaka na mjestu

Nije me bilo dugo, možda i previše, ali imao sam svoje razloge
    Prije, u nizu od nekih pet-šest godina, mislim da sam imao maksimalan broj odigranih mečeva.
    Logično.
    Vremena na pretek
    Danas, kada imam djete, kada sam sa ženom u čudnom modusu radnog vremena, vidim da to baš i neće biti uvijek slučaj. Jebga, nemam babe i dede u Zagrebu da dadailjaju, žena i ja smo, ako nismo na poslu, u maksimalnoj količini vremena uz malog.

Vratio sam se igri, vratio sam se ligi, ali ovdje su zavladala neka druga vremena.

Zar da nakon mjesec dana u ligi dobijem tri fakin maila upozorenja o nekakvim suspenzijama jer sam odigrao jedan meč!? Tenis police!? Da neću možda skenirat ispričnice "odboru"?

Ovo je prije bila neka opuštena ekipa koja nije prijetila "pendrecima", ali očito se sve mijenja...

Ništa, dugo nisam pisao ovdje, pa je i to bio jedan od razloga da se oglasim.

Malo olabavite Greiner and CO...

https://www.youtube.com/watch?v=R7hR_MNJ_b8
    markosk

Post  markosk on 16.05.17 13:13

Mislim da se ove sankcije prvenstveno uvode iz razloga što je liga narasla na preko 200 ljudi i što nije jednostavno to sve kontrolirati te se želi neke stvari automatizirati i ubrzati, za razliku od vremena kad je bilo manje od 100 ljudi i kad se dobar dio lige poznavao. Iako se ni tada nije sve odigravalo Wink.

Apsolutno se slažem sa Zrnom/Vuletom/Paunom da je ovo 'dokolica' i da ne treba forsirati previše.

Ali također mi se čini da 'obavještavanje odbora o razlozima neigranja' znači sljedeće:
    - ako tipa 25. u mjesecu shvatite da zbog tko zna kojeg razloga nećete odigrati sve mečeve, jednostavno i u dvije minute pošaljete mail odboru i igračima da ste spriječeni ovaj mjesec odigrati sve i da vam je žao. Nitko od nas nije toliko zaposlen da ne može poslati jedan glupi mail.
    - ako baš želite opravdano obrazloženje može se napisati zbog poslovnih ili obiteljskih obaveza, sumnjam da netko traži nešto više. Ako odbor traži više od ovakvog opravdanja onda je to blesavo.
    - ne ulazim u one slučajeve gdje se ovakve situacije sa neodigravanjem ponavljaju

Moj prijedlog bi bio da onaj mail u prvih 7 dana nosi puno veću težinu i da se mora ponuditi bar jedan termin - većina ljudi može nakon 7 dana određenog mjeseca koliko toliko znati svoj plan u tekućem mjesecu, i po tome planirati ovu dokolicu te obavijestiti protivnike. Znam da ima brdo ljudi koji dogovaraju mečeve porukama ili pozivima, ali takvi obično nemaju problema u dogovoranju mečeva. S druge strane sigurno je odboru tlaka svaki kraj mjeseca dobiti 30 specifičnih situacija o dogovoranju/neigranju/nejavljanju i onda gubiti vrijeme u odlučivanju.
    Danko
    Admin

Post  Danko on 16.05.17 13:42

Naravno,
    dovoljno je napisati "osobni razlog" ili bilo što, nitko neće ulaziti u detalje,
    a nama jako olakšava kada se netko javi, i ujedno igrač pokazuje obazrivost prema voditeljima i ostalim igračima.

Nažalost, ovo je jedan od onih slučajeva, kada zbog "nekolicine neodgovornih" moramo smišljati načine kako tome stati na kraj, a pravila kad se pišu onda se odnose na sve, pa možda malo grubo zvuče prijetnje opomenama itd...

ZCrljenica

Post  ZCrljenica on 16.05.17 15:07

Danko, predlažem da na sajt lige ugradiš gumb "Piši bodove protivniku" ili tako nešto (kao što ima gumb "Zahtjev za dodjelu bodova" ...) kojim bi se automatski poslala obavjest o nemogućnosti odigravanja susreta i na odbor i na mail protivnika

Često se dogodi da se igrači međusobno informiraju da neće moći odigrati, pa jedan igrač mora tražiti dodjelu bodova, a drugi mora slat obavjest odboru da nemože odigrati... s druge strane ako igrač koji ne može odigrati meč pošalje info (ispričnicu  Smile  )  samo na odbor, protivnik nema saznanja o tome... ovako bi se sve rješilo jednim klikom
    tomek

Post  tomek on 16.05.17 18:23

ZCrljenica wrote:Danko, predlažem da na sajt lige ugradiš gumb "Piši bodove protivniku" ili tako nešto (kao što ima gumb "Zahtjev za dodjelu bodova" ...) kojim bi se automatski poslala obavjest o nemogućnosti odigravanja susreta i na odbor i na mail protivnika

Često se dogodi da se igrači međusobno informiraju da neće moći odigrati, pa jedan igrač mora tražiti dodjelu bodova, a drugi mora slat obavjest odboru da nemože odigrati... s druge strane ako igrač koji ne može odigrati meč pošalje info (ispričnicu  Smile  )  samo na odbor, protivnik nema saznanja o tome... ovako bi se sve rješilo jednim klikom

POTPISUJEM!!
    Nenad

Post  Nenad on 16.05.17 19:44

Slažem se sa svima koji se slažu samnom - moj osobni dojam jest da je liga dosad dosta dobro funkcionirala i da u rekreativnim i amaterskim formama natjecanja nema smisla inzistirati na tako strogim pravilima, i još strožim kaznama...

Općenito mi se ne sviđa stav odbora koji je zadnjih par mjeseci ogroman naglasak stavio na prijetnje i sankcije, počevši od ''pozdravnog'' posta za ljetnu sezonu koji nema puno veze s rekreativnim sportom, pa sve do ad hoc smišljenih i implementiranih raznih oblika sankcija. Bojim se da će glavna posljedica toga biti odustajanje dijela igrača kojima liga nije toliko bitna stvar u životu (što je i razumljivo ako se pokuša malo zauzeti perspektiva raznih profila ljudi koji čine ovu ligu). Osim toga, mi koji smo već dugo tu i dobro se poznamo vjerojatno nećemo tako osobno i ozbiljno shvatiti ove prijetnje i upozorenja, ali mnogi, pogotovo relativno novi, članovi lige itekako će biti demotivirani nakon poruka tako prijetećeg sadržaja u REKREATIVNOJ ligi s nazivom GLAVNO DA SE IGRA.

Slažem se s generalnom idejom da trebaju postojati neki mehanizmi koji neće dopustiti neodgovorna i neozbiljna ponašanja, ali oni zapravo već postoje... Igrače koji kontinuirano zabušavaju i ne odigravaju mečeve (kojih je zapravo vrlo malo) se može kontaktirati i upozoriti na individualnoj razini, a onda i penalizirati ako nastave s takvim ponašanjem. Osim toga, u slučajevima kad nečije neodigravanje utječe na ukupni poredak u skupini, ostali imaju mogućnost tražiti bodove i tako kompenzirati neodigrani susret.

Ponavljam, mislim da je nepotrebno u amaterskoj ligi kvariti rekreativnu i ležernu atmosferu inzistiranjem na rigidnim i strogim pravilima jer ona ne mogu vrijediti za ljude kojima je tenis tek jedan od hobija uz sve ostale životne uloge i aktivnosti. Liga je narasla na preko 200 članova i uvijek će se događati neke nepoželjne situacije, ali to onda zahtjeva malo fleksibilnosti i zdravog razuma, a ne pritiskivanje svih igrača da se u slobodno vrijeme moraju ponašati kao da su u osnovnoj školi.

Kiro

Post  Kiro on 16.05.17 22:29

Možda prijedlog da se umjesto opomena koje zvuče zastrašujuće i ozbiljno, jednostavno definiraju (ovisno o ligi) negativni bodovi, koji onda automatski utječu na ranking, a time i nazadovanje, odnosno nemogućnost napredovanja, što će biti samo po sebi motivacija igračima da se potrude odigrati sve svoje susrete. Smile
    Vlado

Post  Vlado on 17.05.17 11:42

Koliko god je ovo samo igra svi mi imamo i malu obvezu prema drugim igračima. ako netko nije u mogućnosti poslati jedan mail gdje piše barem okvirno kada će moći igrati ili da neće moći igrati, ili javit ću se za tjedan dana pa ću znati bolje kad mogu igrati ili bilo što, to je onda apsolutno nepoštovanje vremena drugih igrača koji isto imaju djecu, posao ili ne znam što treće i moraju si isplanirati vrijeme. Nepoštovanje u smislu moje je vrijeme važnije nego tvoje. podržavam kazne, sankcije ili kako ih već nazvali!!

Last edited by Vlado on 18.05.17 11:19; edited 1 time in total
    J.P.

Post  J.P. on 17.05.17 13:09

Pozdrav,

meni su nova pravila OK. Pogotovo za igrace nizih liga (gdje i ja spadam) buduci da ne vjerujem da bi negativni bodovi urodili plodom. Mozda se vi gore natjecete i ti bodovi vam nesto znace ali dolje je vise manje laganini. Ljudi zele igrati tenis i to je to. Koliko se meni cini vecina ne pati za bodovima.

Osim toga igracima nizih liga je puno teze dogovorit mec preko foruma jer se vecinom traze jace lige tako da nam jedino preostaju ligaski susreti. A do sada se znalo dogoditi da u 2 mjeseca odigras 3 meca. Misljenja sam da to nije korektno prema ljudima kojima se igra tenis. Svi mi imamo poslove i obaveze. Ako vidite da cete biti u guzvi ne bi trebao biti problem napraviti pauzu taj mjesec i mozda dogovoriti friendy preko foruma.

pozz
    Soldinho

Post  Soldinho on 17.05.17 13:24

[quote="Nenad"]Slažem se sa svima koji se slažu samnom - moj osobni dojam jest da je liga dosad dosta dobro funkcionirala i da u rekreativnim i amaterskim formama natjecanja nema smisla inzistirati na tako strogim pravilima, i još strožim kaznama...

Općenito mi se ne sviđa stav odbora koji je zadnjih par mjeseci ogroman naglasak stavio na prijetnje i sankcije, počevši od ''pozdravnog'' posta za ljetnu sezonu koji nema puno veze s rekreativnim sportom, pa sve do ad hoc smišljenih i implementiranih raznih oblika sankcija. Bojim se da će glavna posljedica toga biti odustajanje dijela igrača kojima liga nije toliko bitna stvar u životu (što je i razumljivo ako se pokuša malo zauzeti perspektiva raznih profila ljudi koji čine ovu ligu). Osim toga, mi koji smo već dugo tu i dobro se poznamo vjerojatno nećemo tako osobno i ozbiljno shvatiti ove prijetnje i upozorenja, ali mnogi, pogotovo relativno novi, članovi lige itekako će biti demotivirani nakon poruka tako prijetećeg sadržaja u REKREATIVNOJ ligi s nazivom GLAVNO DA SE IGRA.

Slažem se s generalnom idejom da trebaju postojati neki mehanizmi koji neće dopustiti neodgovorna i neozbiljna ponašanja, ali oni zapravo već postoje... Igrače koji kontinuirano zabušavaju i ne odigravaju mečeve (kojih je zapravo vrlo malo) se može kontaktirati i upozoriti na individualnoj razini, a onda i penalizirati ako nastave s takvim ponašanjem. Osim toga, u slučajevima kad nečije neodigravanje utječe na ukupni poredak u skupini, ostali imaju mogućnost tražiti bodove i tako kompenzirati neodigrani susret.

Ponavljam, mislim da je nepotrebno u amaterskoj ligi kvariti rekreativnu i ležernu atmosferu inzistiranjem na rigidnim i strogim pravilima jer ona ne mogu vrijediti za ljude kojima je tenis tek jedan od hobija uz sve ostale životne uloge i aktivnosti. Liga je narasla na preko 200 članova i uvijek će se događati neke nepoželjne situacije, ali to onda zahtjeva malo fleksibilnosti i zdravog razuma, a ne pritiskivanje svih igrača da se u slobodno vrijeme moraju ponašati kao da su u osnovnoj školi.

Soldinho

Post  Soldinho on 17.05.17 13:26

gkovacic19 wrote:ljudi, s obzirom da je došlo do (velike) promjene u ligi vezano uz neigranje i nejavljanje igrača - dobili smo i dosta povratnih info što ljudi misle o tome
    nekome je preoštro, netko kaže "napokon" netkog nije briga i želi samo tenis igrati itd.

evo sad otvaramo topic (kao Odbor - ne ja sam) i molim vas da iskažete svoje mišljenje, kritiku ili pohvalu ovih promjena kako bismo osjetili puls lige i vidjeli što kažete na sve ovo

ono što je jako bitno nama naglasiti je da je ovo "udar" samo na one sa slabom aktivnošću i one koji se ne javljaju odnosno niti ne pokušavaju dogovarati mečeve
    nitko tko igra neće biti kažnjem "tek tolko" jer, vjeruj te nam, nama definitivno nije u interesu slat opomene i suspenzije

mi samo želimo uspostaviti kulturu lige gdje se bolje komunicira (između igrača i sa odborom) jer vjerujemo da iz te početne neaktivnosti izlazi neodigravanje mečeva - što je glavni cilj i moto naše lige

eto ovime potičemo raspravu i nadamo se da će biti konstruktivnih ideja što i kako poboljšati ligu

Lajkam. I skidam ti kapu za ovo malo vremena što si u odboru. Definitivno osvježenje za ligu...

Podsjecas me na Platinija kad je 2009. ubacio novi sustav u Ligu prvaka i Europa ligu Smile
    Danko
    Admin

Post  Danko on 17.05.17 19:32

Da ne mislite da će ostati samo na riječima...
    Privodimo igrače na igranje!

gkovacic19

Post  gkovacic19 on 18.05.17 11:14

Lajkam. I skidam ti kapu za ovo malo vremena što si u odboru. Definitivno osvježenje za ligu...

Podsjecas me na Platinija kad je 2009. ubacio novi sustav u Ligu prvaka i Europa ligu Smile

haha naravno da mora nogometna analogija, al se samo nadam da neću završit ko Platini Wink
    zalive

Post  zalive on 19.05.17 13:04

Kiro wrote:Možda prijedlog da se umjesto opomena koje zvuče zastrašujuće i ozbiljno, jednostavno definiraju (ovisno o ligi) negativni bodovi, koji onda automatski utječu na ranking, a time i nazadovanje, odnosno nemogućnost napredovanja, što će biti samo po sebi motivacija igračima da se potrude odigrati sve svoje susrete. Smile

Plus npr. bonus/malus na iznos članarine/kotizacije za ligu, u odnosu na aktivnost?
    Motivacija ispred strogosti Very Happy

Sponsored content

Post  Sponsored content

Current date/time is 24.08.17 10:40