Tenis liga Glavno da se igra

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tenis liga Glavno da se igra


+34
Dominko
Luka Dobrović
kmackic
mKnez
Spele
Samprasac
Danko
tennis-and-tennis
Ivan25
KrŠ
hrvi222
mmlinari
dalibor_
fak
vedranm_19
hogarstrasni
markosk
TVex
bertys30
vuckovic
klazar
TomislavBrkljacic
gkovacic19
zgfazer600
Schira
ivan984
tomek
bbenko
Mateo Troskot
Soldinho
Nenad
Danijel
zrno
Franimal
38 posters

    Komentari susreta

    TomislavBrkljacic
    TomislavBrkljacic


    Posts : 6
    Join date : 2017-02-11

    Komentari susreta - Page 5 Empty Re: Komentari susreta

    Post  TomislavBrkljacic 24.11.19 1:07

    Stvarno je bio sjajan mec. Mlatili smo se 3 sata i to na maksimumu, intenzitet nije padao. Winner s jedne pa isti odgovor s druge strane. I tako gem za gemom. A onaj gem kod 5:3 u drugom setu za tebe je bio za rekreativnu antologiju. Izdrzao si baraznu paljbu i zabio jednu vise. Bas si revolveras sa jakim fajterskim instinktom.

    Takodjer mi je ovo najdrazi singl mec ove godine. Mozda i najdrazi ligaski generalno.

    Svaka cast, bio je uzitak igrati, cestitam ti na super igri i na jos boljem stavu prema svemu ovome!
    Danko
    Danko
    Admin


    Posts : 2840
    Join date : 2009-07-14

    Komentari susreta - Page 5 Empty Re: Komentari susreta

    Post  Danko 16.06.20 20:47

    Može komentar?  bounce

    Komentari susreta - Page 5 3aAhJm
    fak
    fak


    Posts : 118
    Join date : 2014-10-09

    Komentari susreta - Page 5 Empty Re: Komentari susreta

    Post  fak 16.06.20 22:22

    Danko wrote:Može komentar?  bounce
    Komentari susreta - Page 5 3aAhJm
    Ofkors... 😊

    Za pocetak, uvjeti na Trnju su bili za pozeljeti! Bez sunca, bez vjetra, ne previse sparno. Bojao sam se kise tokom dana, ali na kraju je bilo idealno. Sve je ukazivalo na to da bi mec mogao biti odlican, i tako je bilo!

    U prvom setu Nikola se prvi nametnuo. Napravio je break u mom drugom servis gemu i nije ga pustao do kraja seta. Taj jedan break je odlucio set. Igralo se iznimno cvrsto i brzo primarno zato jer obojica imamo veoma slican stil igre. U biti, dosta smo i ovako slicni (po visini/konstituciji) tako da sam na momente imao feeling kao da igram protiv samog sebe.  Very Happy

    Iako se rezultatski cini blizu, Nikola je imao taj prvi set pod dosta dobrom kontrolom. Diktirao je tempo izmjena sa dropovima i nije mi dozvoljavao da se opustim. Za razliku od mene koji samo udara forehand kao da ne postoji drugi udarac, on je kompletan igrac. Za tako ogromnog covjeka ima iznenadjujuce mekanu ruku.

    Drugi set, totalna suprotnost. U prva 3 gema, 3 breaka. Bili smo podjednaki do 3:3 ali onda dvije stvari lome mec:
    1. Nikola samo malo padne fizicki. Napokon sam i ja docekao da se netko drugi umori prije mene...
    2. Ja "shvatim" da igram pasivinije nego sto bi trebao. Pocnem agresivno ulaziti u gotovo svaku lopticu i ubrzam tempo jos vise. Uspio sam samog sebe iznenaditi koliko su neki forehandi bili brzi.

    Tie-break, nazalost za zaborav. Obojica smo usli u tie-break sa greskama. Prva pauza na 4:2 i svi poeni su bili unforced errors. Nikola se uspio smiriti i ostatak tie-breaka je odigrao solidno. Ja sam nastavio grijesiti i nisam do kraja osvojio niti jedan poen.

    Usprkos porazu (i lose odigranom tie-breaku), izrazito sam sretan s mecom. Nikola igra prekrasan tenis i extra je korektan na terenu. Atmosfera je bila opustena cak i kada su se lomili setovi.

    Ocjena: 9/10

    Luka Dobrović likes this post

    Danko
    Danko
    Admin


    Posts : 2840
    Join date : 2009-07-14

    Komentari susreta - Page 5 Empty Re: Komentari susreta

    Post  Danko 16.06.20 22:27

    Hvala za komentar.
    To je to!
    GDSI
    Danko
    Danko
    Admin


    Posts : 2840
    Join date : 2009-07-14

    Komentari susreta - Page 5 Empty Re: Komentari susreta

    Post  Danko 25.06.20 23:23

    Ja se ispričavam, ali moram tražiti komentar susreta...

    Komentari susreta - Page 5 B45R3k
    fak
    fak


    Posts : 118
    Join date : 2014-10-09

    Komentari susreta - Page 5 Empty Re: Komentari susreta

    Post  fak 26.06.20 6:42

    Potpisujem 👆

    Mene isto živo zanima. 🙂
    dalibor_
    dalibor_


    Posts : 38
    Join date : 2015-06-26

    Komentari susreta - Page 5 Empty Re: Komentari susreta

    Post  dalibor_ 26.06.20 11:25

    Ovdje bi se možda mogao izvući i empirijski zaključak da klasična rang lista može ići u povijest.
    ELO je čini mi se sadašnjost 😁😁😁.
    Ali pričekajmo izvješće....
    mKnez
    mKnez


    Posts : 20
    Join date : 2018-06-12

    Komentari susreta - Page 5 Empty Re: Komentari susreta

    Post  mKnez 27.06.20 0:50

    dalibor_ wrote:Ovdje bi se možda mogao izvući i empirijski zaključak da klasična rang lista može ići u povijest.
    ELO je čini mi se sadašnjost 😁😁😁.
    Ali pričekajmo izvješće....

    Da, ELO je buducnost. Jer covjek koji je osvojio ligu dosta puta ima manji ELO od protivnika kojem to nije poslo za rukom Very Happy
    Danko
    Danko
    Admin


    Posts : 2840
    Join date : 2009-07-14

    Komentari susreta - Page 5 Empty Re: Komentari susreta

    Post  Danko 02.07.20 17:07

    Komentari susreta - Page 5 BqFgRl

    Može komentar?

    mmlinari likes this post

    mmlinari
    mmlinari


    Posts : 2
    Join date : 2019-06-03

    Komentari susreta - Page 5 Empty Re: Komentari susreta

    Post  mmlinari 02.07.20 18:12

    Dakle,
    Jako težak meč što zorno pokazuje i rezultat.
    Bruno je objektivno klasa min 4. lige jer je trenirao tenis, ima predivnu tehniku udaraca i kreće se kao zmaj.
    Objektivno je za 2 klase bolji igrač od mene. No, sport je upravo zato toliko zanimljiv jer ne pobijedi uvijek najbolji (osim Njemacke u nogometu :d).

    Naime, prvi set me pomeo po terenu, imao je valjda 15 winnera, što bechkand što forhand. U drugom setu je vodio 5:2 i tada sam ja na svoj servis odigrao 2 underarm as servisa što je po meni preokrenulo meč. Od tad sam zaigrao puno bolje, puno sam više trčao i puno bolje reternirao.
    Došli smo do tiebreaka u kojem sam ja dobio laganije 7:3.

    Ja sam naravno zbog nedostatka snage tražio velike tiebreak (on je mislim htio cijeli set ali se nisam dao nagovoriti kao u nekim drugim mečevima :d). Cijeli tiebreak sam ja vodio i na kraju pobijedio.

    U svakom slučaju odličan meč.

    Bravo Bruno i sretno u 5. ligi.
    Danko
    Danko
    Admin


    Posts : 2840
    Join date : 2009-07-14

    Komentari susreta - Page 5 Empty Re: Komentari susreta

    Post  Danko 02.07.20 21:58

    Super, hvala na komentaru.
    Preokret godine!
    Danko
    Danko
    Admin


    Posts : 2840
    Join date : 2009-07-14

    Komentari susreta - Page 5 Empty Re: Komentari susreta

    Post  Danko 02.07.20 21:59

    Komentari susreta - Page 5 XLxn8U

    Može? Smile
    hrvi222
    hrvi222


    Posts : 25
    Join date : 2017-11-30

    Komentari susreta - Page 5 Empty Re: Komentari susreta

    Post  hrvi222 02.07.20 22:47

    MM je po borbenosti, žilavosti i izdržljivosti 1. liga. Šteta što je već dugo 6., ali i njegovo vrijeme će doći. Bravo za Marka
    mKnez
    mKnez


    Posts : 20
    Join date : 2018-06-12

    Komentari susreta - Page 5 Empty Re: Komentari susreta

    Post  mKnez 07.07.20 23:34

    dalibor_ wrote:
    Ali pričekajmo izvješće....

    Dalibore, jesi mozda ti primio izvjesce na mail ili nekom drugom privatnom komunikacijom?
    Ja i dalje ne znam nista... Pitao sam Gorana u subotu, ali mislim da nije ni shvatio pitanje Shocked
    mmlinari
    mmlinari


    Posts : 2
    Join date : 2019-06-03

    Komentari susreta - Page 5 Empty Re: Komentari susreta

    Post  mmlinari 08.07.20 0:05

    Fak može komentar? Oleksandra...
    Komentari susreta - Page 5 20200710Komentari susreta - Page 5 20200710Komentari susreta - Page 5 20200710Komentari susreta - Page 5 20200710Komentari susreta - Page 5 20200710
    dalibor_
    dalibor_


    Posts : 38
    Join date : 2015-06-26

    Komentari susreta - Page 5 Empty Re: Komentari susreta

    Post  dalibor_ 08.07.20 8:38

    mKnez wrote:
    dalibor_ wrote:
    Ali pričekajmo izvješće....

    Dalibore, jesi mozda ti primio izvjesce na mail ili nekom drugom privatnom komunikacijom?
    Ja i dalje ne znam nista... Pitao sam Gorana u subotu, ali mislim da nije ni shvatio pitanje Shocked

    Mislim da će GDSI javnost morati pričekati Vedrana Faka-čovjeka bez tenis ega da postane stanovnik 1 lige kako bi se počeli dobivati komentari izgubljenih susreta u tom visokom društvu.

    Do tada nažalost ništa... Very Happy Very Happy Very Happy
    fak
    fak


    Posts : 118
    Join date : 2014-10-09

    Komentari susreta - Page 5 Empty Re: Komentari susreta

    Post  fak 08.07.20 9:17

    mmlinari wrote:Fak može komentar? Oleksandra...
    Komentari susreta - Page 5 20200710
    Moze, kako da ne Smile

    Oleksandra je dosla na mec sa mamom i tatom. Tata joj je bas i trener, koliko mi se cini. Malo sam pricao s njim i spomenuo je kako je ranije vec odradila kondicijski trening. Odmah sam znao sto me ceka. Very Happy Opcenito je ova cijela liga njoj priprema za prave meceve, sto totalno razumijem.

    Cinjenica da se radi o treningu je i razlog zbog cega mi je tesko reci koliki joj je zapravo maximum. Tokom meca u barem je 2-3 navrata namjerno dosla do deucea tek toliko da napravi pritisak na sebe. Igranje pod pritiskom rezultata je jedna od stvari na kojoj trenutno radi.

    Sto se tice udaraca, ima izrazito brzi backand (dosta flat). BH paralela je udarac s kojim je bas radila razliku. Servis joj je okay, ali nista posebno. Najbolji serveri u ligi tipa Dobrovic, Glad, Lautar (kad ga ide) imaju puno opasnije serve. Veliku vecinu sam mogao kontrolirati.

    Forehand joj izgleda cudno, ali je brutalno ucinkovit. Koristi Western grip i jako zaspinava lopticu. Medutim, ta loptica uopce nema tempa. Zamislite si Kovacicev forehand, ali
    - dosta sporiji
    - duplo vislji iznad mreze
    - puno vise rotacije

    Ako ju cekas na baselinei, imas dvije opcije.
    1. Cekaj da se izvrti, u tom trenutku si na tendi i udaras lopticu koja je skroz mrtva.
    2. Udaraj u penjanju i moli se da imas dobar timing.

    Od 100+ forehanda koje je odigrala tokom meca, jedan jedini je otisao van. Veoma mi je brzo bilo jasno da se necu usrecit u prebacivanju sa baselinea s njom. Mixanje protiv nje je apsolutno neophodno. Al jbga, nit znam igrat slice, nit znam igrat drop. Bio sam osuden na mucenje s tim forehandima.

    Ako se pitate, sto nisam mogao uci na drive volej? Nisam... dovoljno je brza da nemas vremena, a i loptica ima previse rotacije kad pada dole. Timing je totalno krivi u odnosu na loptice koje inace udaram s drive volejom.

    ----

    Sto se tice mene, prvi set sam bio pod dojmom i malo zatecen. Kasnije sam se skulirao i poceo bolje igrati. Imao sam 5-6 cistih winnera i jos nekoliko lijepo odradenih poena. Mogu se hvalit da mi je WTA igracica par puta cak i zapljeskala Very Happy

    Danko, Labinho, gugi, ross.39, mKnez and Dominko like this post

    Danko
    Danko
    Admin


    Posts : 2840
    Join date : 2009-07-14

    Komentari susreta - Page 5 Empty Re: Komentari susreta

    Post  Danko 08.07.20 9:48

    cheers cheers cheers
    fak
    fak


    Posts : 118
    Join date : 2014-10-09

    Komentari susreta - Page 5 Empty Re: Komentari susreta

    Post  fak 08.07.20 15:52

    E da, sjetio sam se jos jedne stvari!

    Nakon meca sam ju pitao glede forehanda. Zelio sam znati na koji se nacin oni koji znaju (WTA curke) nose s njim. Rekla je: "I one se muce". Odmah mi je bilo lakse Smile

    dalibor wrote:Mislim da će GDSI javnost morati pričekati Vedrana Faka-čovjeka bez tenis ega da postane stanovnik 1 lige kako bi se počeli dobivati komentari izgubljenih susreta u tom visokom društvu.
    Kad smo kod ega, imam jednu slatku ironiju za podijeliti.

    Oni koji su slusali intervju sa Kovacicem znaju da sam navelike pricao o mindsetu i o tome kako mi tokom meca rezultat nije bitan. Par dana nakon toga igram prvi GDSI mec ove sezone (sa Kusecom), mec za kojeg sam znao da moram pobijediti ako zelim ostati u 2. ligi.

    Ko za vraga, 2 dana nakon intervjua nadjem se po prvi puta u jako dugo vremena u mecu gdje mi je bitnije pobijediti nego igrati tenis. Bio sam zivcan od pocetka, iako sam prvi set glatko dobio. Cak i kada bi igrao dobro nisam bio zadovoljan. Kao da sam usao u mec sa ocekivanjem da cu dobiti SVAKI poen. Kusec je dobio 2. set, okrenuo mec i absolutno zasluzeno pobijedio.

    Postoji mogucnost da je ovo bila slucajnost, ali sumnjam. Ne znam kako, ali kao da sam si "usao u glavu" pricajuci o tome kako mi je rezultat nebitan i kako se ne zivciram tokom meca.

    Bilo bi mi draze da sam naucio ovu lekciju bez ispadanja iz lige, ali drago mi je da sam ju naucio. Od tada sam u svaki mec usao maximalno opusteno i neoptereceno. Neke sam dobio, neke sam gubio, ali sam u bas svakom uzivao.
    KrŠ
    KrŠ


    Posts : 57
    Join date : 2014-02-17

    Komentari susreta - Page 5 Empty Re: Komentari susreta

    Post  KrŠ 08.07.20 16:35

    Namazala je Kušeca i sada tebe Fak.
    Ne kažem da sam bolji igrač ova vas,u biti lošiji sam, jer sam gubio 2 puta od tebe,ali ne mogu više gledati ovu sramotu hehehe
    Danas sam posalo Danku poruku da se vraćam u ligu i idem pobijedit tu curu,ako vas do tada sve ne "namaže",te ode iz lige.
    Nadam se da neće i Dobrovića pobijedit,ako se nađu u istoj ligi.
    Dobrović je jedina nada da ne moram pruzet odgovornost cijele lige na svoja ramena .Ostali su premekani Laughing Laughing
    vuckovic
    vuckovic


    Posts : 9
    Join date : 2017-11-27

    Komentari susreta - Page 5 Empty Re: Komentari susreta

    Post  vuckovic 09.07.20 8:42

    Krešo krajnji je čas da staneš u obranu muškog roda
    Ivan25
    Ivan25


    Posts : 29
    Join date : 2019-11-04

    Komentari susreta - Page 5 Empty Re: Komentari susreta

    Post  Ivan25 09.07.20 23:43

    Svaka čast za zanimljiv osvrt na meč.
    Sveopći puk GDSI-a također se ne bi bunio ukoliko je netko u mogučnosti snimiti meč!
    Vjerojatno bi klip bio interesantan i budućim Gdsiovcima.


    Danko
    Danko
    Admin


    Posts : 2840
    Join date : 2009-07-14

    Komentari susreta - Page 5 Empty Re: Komentari susreta

    Post  Danko 16.07.20 12:47

    Komentari susreta - Page 5 R2O0cJ

    Srijedom 17-19, imam svoj termin na Trnju, ali ću vjerojatno sljedeći propustiti...

    Vaše prognoze?
    hrvi222
    hrvi222


    Posts : 25
    Join date : 2017-11-30

    Komentari susreta - Page 5 Empty Re: Komentari susreta

    Post  hrvi222 16.07.20 17:45

    Prognoziram da ću lagano uz pivicu gledati još jednu tenisku poslasticu Wink

    Danko likes this post

    tennis-and-tennis
    tennis-and-tennis


    Posts : 4
    Join date : 2019-08-16

    Komentari susreta - Page 5 Empty Re: Komentari susreta

    Post  tennis-and-tennis 16.07.20 22:12

    pozz svima,

    nazalost, nece biti susreta ovu srijedu - sorry, pogrjesila sam sa datumima, imam neku (isto tenisku) obvezu, nisam u Zagrebu 22-23.07.

    Ugovoriti cemo sa Ivanom novi datum, javiti cemo - i onda cekamo svih na nasem mecu Smile)).

    LP, Oleksandra

    Sponsored content


    Komentari susreta - Page 5 Empty Re: Komentari susreta

    Post  Sponsored content


      Current date/time is 19.04.24 12:48