Tenis liga Glavno da se igra

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tenis liga Glavno da se igra


4 posters

    Tenis ozljeda

    J.P.
    J.P.


    Posts : 16
    Join date : 2016-05-19

    Tenis ozljeda Empty Tenis ozljeda

    Post  J.P. 15.09.20 19:12

    Pozdrav,

    znači ovako. U zadnje vrijeme nakon što odigram meč me boli koljeno. Nije to ništa prestrašno, mogu igrati i funkcionirati, ali osjećam na momente oštru bol s prednje unutarnje strane. Nakon što odmorim dan/dva u većini slučajeva prođe.

    E sad ne bi htio paničariti, ali opet ne bi htio da mi za par mjeseci netko kaže eh da si bar ranije došao, pa bi me zanimalo da li vam se događalo slično i što ste poduzimali tada? Jer kako ja vidim situaciju tri su opcije:

    1. Pojačati vježbe nogu
    2. Otići kod fizioterapeuta pa vidjeti što on kaže
    3. Otići negdje na pregled tipa kao bi napravili snimak (kaliper, bodybalance, sv. Katarina,...)

    Hvala
    hrvi222
    hrvi222


    Posts : 25
    Join date : 2017-11-30

    Tenis ozljeda Empty Re: Tenis ozljeda

    Post  hrvi222 15.09.20 21:01

    Pozdrav,
    možda je nešto prolazno, možda nije. Razmisli malo o razlozima zašto se i kada bol pojavljuje. Teško je postaviti dijagnozu bez pregleda stručne osobe. Ako smatraš da se bol ponavlja prečesto i da odmor od 7-10 dana neće pomoći, dogovori pregled kod specijalista gdje ti mogu napraviti ultrazvuk (ali prvo pokušaj odmoriti tjedan dana). Preporučio bih ti polikliniku specijaliziranu za sportske ozljede: Ligament (kod Doma sportova).
    iDarko
    iDarko


    Posts : 9
    Join date : 2019-02-06

    Tenis ozljeda Empty Re: Tenis ozljeda

    Post  iDarko 16.09.20 9:02

    Moj savjet iz iskustva je da uštediš na vremenu i lovi odlaska specijalistima i sl. i ideš na magnet koljena u Sv. Katarinu na kojem će se vidjeti sve.
    Fi-lip
    Fi-lip


    Posts : 19
    Join date : 2018-07-24

    Tenis ozljeda Empty Re: Tenis ozljeda

    Post  Fi-lip 16.09.20 9:50

    oštra bol sigurno znači da je u najmanju ruku riječ o nekoj leziji tetive..

    apsolutno je preporučljivo odmah odraditi MR, a nakon toga raditi analize što i kako dalje.

    MR su u ZG od 1200-1600kn.

    Ne znam koliko je u Sv. Katarini, ja sam neki dan u Medikolu platio 1200kn za jedan segment te 800kn za svaki dodatni.
    J.P.
    J.P.


    Posts : 16
    Join date : 2016-05-19

    Tenis ozljeda Empty Re: Tenis ozljeda

    Post  J.P. 16.09.20 15:30

    Bol se koliko sam ja shvatio javlja nakon većih opterećenja. Odmor ne pomaže jer bude sve ok nakon odmora, ali čim odigram par mečeva vrati se.

    A ništa meni se isto čini da je pametnije preskočiti preglede i slično te odmah odraditi negdje magnetsku. Gdje ste vi išli s rezultatima magnetske? Kod ortopeda u istu kliniku?
    iDarko
    iDarko


    Posts : 9
    Join date : 2019-02-06

    Tenis ozljeda Empty Re: Tenis ozljeda

    Post  iDarko 16.09.20 15:37

    kod ortopeda u Katarini ali već na sam nalaz ćeš dobiti napisano ako nešto nije ok tak oda po meni možda i nebude potrebe ako je sve ok.

    Sponsored content


    Tenis ozljeda Empty Re: Tenis ozljeda

    Post  Sponsored content


      Current date/time is 19.04.24 4:59