Tenis liga Glavno da se igra

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tenis liga Glavno da se igra


+43
dalibor_
Fi-lip
zgfazer600
Pavle
sale9667
bertys30
barkapetbe
fak
Nenad
BalonTresnjevka
markosk
limaaa1
Gogooooo
vuckovic
Mojo
gkovacic19
Danijel
zrno
ZCrljenica
tomek
marko
z3l3nk0
J.P.
MB72
Lukasianer
kmackic
Tompa
bbenko
barbma6
Soldinho
Franimal
Rena
Danko
LJ13
HrvojeMato
tin93
Goran10
ultravires
itadic
duko009
ole_ole1
zalive
bruno_29
47 posters

    Sve i svašta

    Franimal
    Franimal


    Posts : 527
    Join date : 2013-04-20
    Age : 38
    Location : Zagreb

    Sve i svašta - Page 3 Empty Re: Sve i svašta

    Post  Franimal 30.01.17 8:52

    Tompa wrote:ROGER FEDERER ...  za svoje navijače od uvijek,  a vjerujem od danas i za sve ostale G.O.A.T. !!!!!

    Toliko simbolike u ovom meču: finale protiv Rafe, najvećeg ratnika i fajtera koji je ikada igrao ATP i svog najljućeg rivala, u 36. godini, pod vodstvom Ivana Ljubičića, osvaja 18. GS naslov ... neprocjenjivo!


    jedan dobar članak za meč/eve:

    http://www.economist.com/blogs/gametheory/2017/01/senior-slammers?fsrc=scn/fb/te/bl/ed/

    " In 1990 the average age of the men ranked in the top 100 by the Association of Tennis Professionals (ATP) was 24.6. The average age of the women ranked in the top 100 by the Women’s Tennis Association (WTA) was 22.8. Today the equivalent ages are 28.6 for men and 25.9 for women. "
    kmackic
    kmackic


    Posts : 695
    Join date : 2012-09-16

    Sve i svašta - Page 3 Empty Re: Sve i svašta

    Post  kmackic 30.01.17 16:19

    Tompa wrote:ROGER FEDERER ...  za svoje navijače od uvijek,  a vjerujem od danas i za sve ostale G.O.A.T. !!!!!

    Toliko simbolike u ovom meču: finale protiv Rafe, najvećeg ratnika i fajtera koji je ikada igrao ATP i svog najljućeg rivala, u 36. godini, pod vodstvom Ivana Ljubičića, osvaja 18. GS naslov ... neprocjenjivo!

    čestitke Dedi, moraš ga voljet i respektirati!
    Nadam se da ćemo imati šanse gledati njihova nadjebavanja još koji put.. Basketball
    Danko
    Danko
    Admin


    Posts : 2840
    Join date : 2009-07-14

    Sve i svašta - Page 3 Empty Re: Sve i svašta

    Post  Danko 01.02.17 0:39

    Sve i svašta - Page 3 Kc6Ivj

    Vjerovali ili ne...
    2 žice u 15min...

    Lukasianer
    Lukasianer


    Posts : 5
    Join date : 2017-02-01

    Sve i svašta - Page 3 Empty Re: Sve i svašta

    Post  Lukasianer 01.02.17 10:53

    Danko wrote:Sve i svašta - Page 3 Kc6Ivj

    Vjerovali ili ne...
    2 žice u 15min...


    Zdravo pukle, nije misshit.

    Koliko su dugo bile na reketu?

    Koja zica i koje debljine?
    MB72
    MB72


    Posts : 54
    Join date : 2013-10-09
    Age : 51
    Location : Zagreb

    Sve i svašta - Page 3 Empty Re: Sve i svašta

    Post  MB72 01.02.17 21:16

    Danko wrote:Sve i svašta - Page 3 Kc6Ivj

    Vjerovali ili ne...
    2 žice u 15min...

    Kad jako tučeš po loptici
    Danko
    Danko
    Admin


    Posts : 2840
    Join date : 2009-07-14

    Sve i svašta - Page 3 Empty Re: Sve i svašta

    Post  Danko 01.02.17 22:48

    Lukasianer wrote:
    Danko wrote:

    Vjerovali ili ne...
    2 žice u 15min...


    Zdravo pukle, nije misshit.

    Koliko su dugo bile na reketu?

    Koja zica i koje debljine?

    A bile su skoro godinu dana...
    žica: http://www.tennis-warehouse.com/descpage-BRPMB16.html
    Lukasianer
    Lukasianer


    Posts : 5
    Join date : 2017-02-01

    Sve i svašta - Page 3 Empty Re: Sve i svašta

    Post  Lukasianer 02.02.17 9:49

    Danko wrote:
    A bile su skoro godinu dana...

    Jako izdrzljive zice ili jako mekana ruka! Cool
    Danko
    Danko
    Admin


    Posts : 2840
    Join date : 2009-07-14

    Sve i svašta - Page 3 Empty Re: Sve i svašta

    Post  Danko 02.02.17 9:51

    Zato i je čudo kad odu 2 ...

    Very Happy
    Soldinho
    Soldinho


    Posts : 200
    Join date : 2013-09-09

    Sve i svašta - Page 3 Empty Re: Sve i svašta

    Post  Soldinho 22.02.17 23:52

    J.P.
    J.P.


    Posts : 16
    Join date : 2016-05-19

    Sve i svašta - Page 3 Empty Re: Sve i svašta

    Post  J.P. 23.02.17 19:02

    Ljudi jedno pitanje za vas koji se vise kuzite od mene. Buduci da sam ja pocetnik.

    Kupio sam prije godinu dana reket Head Extreme MPA te od tada igram s njim. Prije koji dan su mi pukle zice pa sam se prebacio na zenin koji je 10g star Head FXP Instinct Flex Point. I s tim reketom neusporedivo bolje igram. Bas osjetim loptu i udarac sto sa svojim reketom nisam mogao. Udarci su mi neusporedivo snazniji i brzi.

    Pa me zanima da li se moze nesto uciniti promjenom spanunga, balansa i sl. ili sam jednostavno napravio pocetnicku pogresku i kupio krivi reket. Smile

    Specifikacije Head Extreme MPA:
    Head size: 645
    Weight: 300
    Balance: 320
    Beam: 24/26/23
    Length: 685
    String pattern: 16/19 and 16/16
    Rec string tension: 22-26

    Specifikacije Head FXP Instinct Flex Point:
    Head size: 680
    Weight: 265
    Balance: 340
    Beam: 24/26/24
    Length: 685
    Rec string tension: 24-28
    Danko
    Danko
    Admin


    Posts : 2840
    Join date : 2009-07-14

    Sve i svašta - Page 3 Empty Re: Sve i svašta

    Post  Danko 23.02.17 22:17

    Odmah da se ogradim, nisam neki expert, stvarno tu ima ljudi koji se jako dobro kuže.

    Jedino pravilo: sve ovisi i o svemu...
    Obični smrtnici igraju sa reketima oko 300g, tako da je ovaj od 265 pravo perce.
    U jačim izmjenama "bolji" je teži reket jer možeš koristiti njegovu masu, ne moraš sam generirati toliko snage kao sa lašim reketom.
    Sa lakšim reketom možeš raditi brži zamah i tu se možeš lagodnije osjećati, pogotovo na sporije lopte, al kad ti netko lupi jaču loptu osjećat ćeš pomankanje snage da kontriraš ili kontroliraš udarac.
    Bitan je i španung, ako je slabije našpanan onda ima veći "katapult" efekt i od tuda "veća snaga", ali i manja kontrola. Jači španung - više kontrole, ali više snage moraš davati sam, a manje ti daj reket.

    Lakše rekete u pravilu koriste igrači koji osjećaju da im sama težina reketa prestavlja problem (umor ruke, bolovi)

    Teže rekete koriste profići koji imaju jaku ruku i bez problema mogu kontrolirati tako masivnu batinu.

    Ako ti imaš dobar osjećaj za pojedini reket/masu/španung slobodno zaboravi sve ovo gore, jer svatko ima svoje navike, udarce, nepravilnosti i osjećaje, a naravno i protivnika se pita...

    Moja preporuka je ne razbijati previše glavu sa time, jer "nikad nećeš naći pravi reket", a prava istina je da se sa "svakim" može kvalitetno igrati, pogotovo na ovom našem nivou.

    Eto, toliko od mene,
    kometari dobrodošli Smile
    zrno
    zrno


    Posts : 582
    Join date : 2009-07-15

    Sve i svašta - Page 3 Empty Re: Sve i svašta

    Post  zrno 25.02.17 11:47

    Ne Danko, uopće nisi ekspert. Lijepo si sročio taj post.
    zalive
    zalive


    Posts : 23
    Join date : 2015-11-11

    Sve i svašta - Page 3 Empty Re: Sve i svašta

    Post  zalive 25.02.17 20:45

    J.P. wrote:Ljudi jedno pitanje za vas koji se vise kuzite od mene. Buduci da sam ja pocetnik.

    Kupio sam prije godinu dana reket Head Extreme MPA te od tada igram s njim. Prije koji dan su mi pukle zice pa sam se prebacio na zenin koji je 10g star Head FXP Instinct Flex Point. I s tim reketom neusporedivo bolje igram. Bas osjetim loptu i udarac sto sa svojim reketom nisam mogao. Udarci su mi neusporedivo snazniji i brzi.

    Pa me zanima da li se moze nesto uciniti promjenom spanunga, balansa i sl. ili sam jednostavno napravio pocetnicku pogresku i kupio krivi reket. Smile

    Specifikacije Head Extreme MPA:
    Head size: 645
    Weight: 300
    Balance: 320
    Beam: 24/26/23
    Length: 685
    String pattern: 16/19 and 16/16
    Rec string tension: 22-26

    Specifikacije Head FXP Instinct Flex Point:
    Head size: 680
    Weight: 265
    Balance: 340
    Beam: 24/26/24
    Length: 685
    Rec string tension: 24-28

    Najvjerojatnije je vic u španu - na ženinom flekspointu ti je sasvim neka deseta vrsta žice, pa i kilaže, koja daje više powera (bolji energy return) u odnosu na ono s čim si igrao na svom Extremeu, i to ti više paše.
    J.P.
    J.P.


    Posts : 16
    Join date : 2016-05-19

    Sve i svašta - Page 3 Empty Re: Sve i svašta

    Post  J.P. 27.02.17 9:51

    @Danko
    Hvala na objasnjenju za nas laike. Sad mi je jasnije. Ja se apsolutno slazem s tobom da na ovom nivou (pogotovo mojem) ne treba puno komplicirati s reketom vec da treba naci neki koji odgovara i to je to. Na takav nacin sam i kupio ovaj. Otisao sam kod Dade rekao da sam pocetnik i da mi treba takav reket. Ali ocito mi nije sjeo iz nekog razloga.

    @Zaliva
    Ja isto mislim da bi moglo biti do spanunga. Cini mi se da je kod zene dosta slabije našpanan, tako da cu prvo pokusati sloziti takav spanung da vidimo hoce se sto promijeniti.

    Soldinho
    Soldinho


    Posts : 200
    Join date : 2013-09-09

    Sve i svašta - Page 3 Empty Re: Sve i svašta

    Post  Soldinho 27.02.17 16:08

    Jel ima zainteresiranih da opet pokrenemo GDSI nogomet? Onaj nogomet kroz listopad-studeni 2015. neslavno je završio...

    Možemo na Trnju ili na Šalati opet...
    zalive
    zalive


    Posts : 23
    Join date : 2015-11-11

    Sve i svašta - Page 3 Empty Re: Sve i svašta

    Post  zalive 01.03.17 14:25

    J.P. wrote:@Zaliva
    Ja isto mislim da bi moglo biti do spanunga. Cini mi se da je kod zene dosta slabije našpanan, tako da cu prvo pokusati sloziti takav spanung da vidimo hoce se sto promijeniti.


    Probaj napeti neku žicu u sredini reketa, pa vidi da li ti je špan sklizak jako i vraća se, ili ostaje u razmaknutom položaju

    to će ti reći da li se radi o poliesterskom španu ili o nečem sasvim desetom. u biti bi ti bilo najbolje odnijeti rekete do svog španera i pitati kakva je žica na kojem od njih

    s čim si ti uopće španao, koja žica (i koja kilaža)?


    čisto iz mog kuta: poliesterski španovi su najmoćniji za spin, ali i najzajebaniji za ovladati njima
    Danko
    Danko
    Admin


    Posts : 2840
    Join date : 2009-07-14

    Sve i svašta - Page 3 Empty Re: Sve i svašta

    Post  Danko 01.03.17 20:00

    R. Federer - E. Donskoy

    Na kraju drugog seta, kod meč lopte za Federera komentator zaključuje kako će Federer provesti isto vremena na terenu kao i Murray, i kako još niti jedan turnir nije osvojio 8 puta, možda će ovaj uspijeti...

    ...

    Na kraju trećeg seta, Federer u tie-breaku ima 5:2, ali komentator je naučio lekciju, i kaže da bi bilo ludo bilo šta zaključivati u ovakvom meču...

    ...

    Donskoy pobjeđuje....

    Samo tenis.
    ZCrljenica
    ZCrljenica


    Posts : 157
    Join date : 2013-09-09

    Sve i svašta - Page 3 Empty Re: Sve i svašta

    Post  ZCrljenica 02.03.17 8:41

    Danko wrote:
    i kako još niti jedan turnir nije osvojio 8 puta, možda će ovaj uspijeti...


    a niš, morat će osvojiti Wimbledon ove godine Smile
    J.P.
    J.P.


    Posts : 16
    Join date : 2016-05-19

    Sve i svašta - Page 3 Empty Re: Sve i svašta

    Post  J.P. 02.03.17 12:30

    zalive wrote:
    J.P. wrote:@Zaliva
    Ja isto mislim da bi moglo biti do spanunga. Cini mi se da je kod zene dosta slabije našpanan, tako da cu prvo pokusati sloziti takav spanung da vidimo hoce se sto promijeniti.


    Probaj napeti neku žicu u sredini reketa, pa vidi da li ti je špan sklizak jako i vraća se, ili ostaje u razmaknutom položaju

    to će ti reći da li se radi o poliesterskom španu ili o nečem sasvim desetom. u biti bi ti bilo najbolje odnijeti rekete do svog španera i pitati kakva je žica na kojem od njih

    s čim si ti uopće španao, koja žica (i koja kilaža)?


    čisto iz mog kuta: poliesterski španovi su najmoćniji za spin, ali i najzajebaniji za ovladati njima

    Sada kada si napisao krenuo sam malo citati po internetu o zicama i vidim da tu postoji cijela znanost oko toga.

    Sinoc sam bas preuzeo reketu kod spanera Dade tamo kod Maksimira. Naspanao mi je na 21/22 kg i vec vidim golom rukom da je dosta mekse nego prije (Ne mogu se sjetiti na koliko je tocno spanao prije). Sto se tice zica slozio mi je hibridnu kombinaciju isto kao i prvi put.

    Vertikane zice:
    http://www.tennis-warehouse.com/Prince_ProBlend_Duraflex_String/descpageACPRINCE-PROBL.html

    Horizontalne zice:
    http://www.tennis-warehouse.com/Prince_Synthetic_Gut_16_Duraflex_String/descpageACPRINCE-S16.html

    Sad jel to dobro ili lose stvarno ne znam. Nisam uopce znao pola toga o zicama do danas. Probat cu pa javim dojmove.
    zalive
    zalive


    Posts : 23
    Join date : 2015-11-11

    Sve i svašta - Page 3 Empty Re: Sve i svašta

    Post  zalive 02.03.17 15:54

    J.P. wrote:Sada kada si napisao krenuo sam malo citati po internetu o zicama i vidim da tu postoji cijela znanost oko toga.

    Sinoc sam bas preuzeo reketu kod spanera Dade tamo kod Maksimira. Naspanao mi je na 21/22 kg i vec vidim golom rukom da je dosta mekse nego prije (Ne mogu se sjetiti na koliko je tocno spanao prije). Sto se tice zica slozio mi je hibridnu kombinaciju isto kao i prvi put.

    Vertikane zice:
    http://www.tennis-warehouse.com/Prince_ProBlend_Duraflex_String/descpageACPRINCE-PROBL.html

    Horizontalne zice:
    http://www.tennis-warehouse.com/Prince_Synthetic_Gut_16_Duraflex_String/descpageACPRINCE-S16.html

    Sad jel to dobro ili lose stvarno ne znam. Nisam uopce znao pola toga o zicama do danas. Probat cu pa javim dojmove.

    Znanost je, da...

    Poliesterski španovi su postali najpopularniji radi spina. No kako se kližu, kompliciranije je s njima ostvariti preciznost u smislu visine lopte...i sad, šta, moderni udarac je lupi s puno spina, prođi iznad mreže nešto više i osloni se na spin da ti vrati loptu u teren. Ali primjerice ako hoćeš tipu na mreži poslati loptu da ne prođe više od 20 centi iznad mreže, to je s poliesterskim španom zajebanije za pogodit, jer klizanje žica utječe na preciznost.

    Ovo što ti je čovjek stavio je interesantni i nimalo klasični hibrid, ako si dobro napisao, jer se radi o hibridu sintetike i kevlara...i nemam pojma kako to igra...

    Općenito ak mene pitaš zna biti malo sjebano naći na reketu špan koji ti baš paše, jer su u igri i tip(ovi) špana, i kilaže, a sve je vezano uz to kakav je reket. Praktički ovisi i o malo sreće koliko brzo naletiš na nešto što ti paše. A isprobati dosta kombinacija je skup sport.
    Soldinho
    Soldinho


    Posts : 200
    Join date : 2013-09-09

    Sve i svašta - Page 3 Empty Re: Sve i svašta

    Post  Soldinho 03.03.17 12:26

    T


    Last edited by Soldinho on 03.03.17 12:27; edited 1 time in total
    Soldinho
    Soldinho


    Posts : 200
    Join date : 2013-09-09

    Sve i svašta - Page 3 Empty Re: Sve i svašta

    Post  Soldinho 03.03.17 12:27

    HrvojeMato
    HrvojeMato


    Posts : 46
    Join date : 2014-03-07

    Sve i svašta - Page 3 Empty Re: Sve i svašta

    Post  HrvojeMato 06.03.17 17:21

    Momci dalmatinci. Imali tko prijedloge za dobre/povoljne terene u splitu.

    U potpisu slavonac na sluzbenom putu.


    Hrca
    0918815850
    ZCrljenica
    ZCrljenica


    Posts : 157
    Join date : 2013-09-09

    Sve i svašta - Page 3 Empty Re: Sve i svašta

    Post  ZCrljenica 15.03.17 11:07

    kmackic wrote:
    Tompa wrote:ROGER FEDERER ...  za svoje navijače od uvijek,  a vjerujem od danas i za sve ostale G.O.A.T. !!!!!

    Toliko simbolike u ovom meču: finale protiv Rafe, najvećeg ratnika i fajtera koji je ikada igrao ATP i svog najljućeg rivala, u 36. godini, pod vodstvom Ivana Ljubičića, osvaja 18. GS naslov ... neprocjenjivo!

    čestitke Dedi, moraš ga voljet i respektirati!
    Nadam se da ćemo imati šanse gledati njihova nadjebavanja još koji put.. Basketball

    Indian Wells - Round 4

    Obistinilo se prije nego se itko nadao Smile
    Danko
    Danko
    Admin


    Posts : 2840
    Join date : 2009-07-14

    Sve i svašta - Page 3 Empty Re: Sve i svašta

    Post  Danko 15.03.17 11:16

    kad je na programu?
    noćas, not before 1am ? Sad

    Sponsored content


    Sve i svašta - Page 3 Empty Re: Sve i svašta

    Post  Sponsored content


      Current date/time is 07.05.24 18:32